MUNICIPALITATEA A LUAT DECIZIA CREŞTERII NUMĂRULUI DE PERSOANE CARE BENEFICIAZĂ DE AJUTOR SOCIAL

În cadrul şedinţei operative desfăşurate joi, 27 decembrie 2012, la Primăria Municipiului Giurgiu, s-a luat decizia ca numărul persoanelor care pot beneficia de serviciul oferit de Cantina de Ajutor Social să crească în prima parte a anului 2013, de la 100 la 250.

În acest context, Direcţia de Asistenţă Socială Giurgiu aşteptă solicitări din partea persoanelor care au nevoie de sprijin. Cei interesaţi vor trebui să depună o cerere. În urma anchetei sociale, se va stabili lista persoanelor care vor beneficia de o masa gratuită.

Ultima modificare: 27.12.2012 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul MANIFESTARI DEDICATE ZILEI DE 22 DECEMBRIE 2012